Zdrowe odżywianie i zbilansowana dieta gwarancją smukłej sylwetki

W walce z nadliczbowymi kilogramami szukamy rozwiązań, które pomogą zrzucić nam dużo w bardzo krótkim czasie. Wybieramy diety, które nie dostarczają nam wartości odżywczych i minerałów, nie zapewniamy organizmowi wystarczającej ilości kalorii, poświęcamy się jedząc rzeczy, za którymi nie przepadamy. Często też decydujemy się na ćwiczenia i wzmożoną aktywność fizyczną, ale zaraz po osiągnięciu upragnionej masy ciała zapominamy o siłowni i wracamy do standardowego stylu odżywiania się. Niestety nie tędy droga, a już na pewno nie ta zdrowa, za którą nasze ciało i cały organizm mogłyby podziękować.

Dieta, czyli jedz smacznie i zdrowo

Jeżeli walczysz z otyłością i nadwagą, porzuć myśli, w których w miesiąc stajesz się modelką. Zmiana sylwetki i zrzucenie nadliczbowych kilogramów to proces długotrwały i zazwyczaj zajmuje kilka miesięcy, a nie dni, czy tygodni. Aby nie zniechęcić się już na starcie warto zmieniać styl życia małymi krokami. Zacznij więc od regularności posiłków. Spożywaj codziennie taką sama ilość, staraj się jeść o tych samych porach.

Jeżeli wypracujesz już godziny spożywania potraw, zacznij je modyfikować. Ogranicz ilość tłuszczu. Smażone na patelni w oleju kotlety lub warzywa możesz piec w piekarniku – dzięki temu z mięsa wytopi się tłuszcz, będzie smaczniejsze i zdrowsze. Warzywa możesz przygotowywać na patelni grillowej. Zastanów się również nad doborem przypraw. Pamiętaj, że sól nie tylko zatrzymuje wodę w organizmie przez co blokuje proces oczyszczania się z toksyn, ale niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Wprowadzaj do swojej diety i przygotowywanych dań co raz więcej warzyw. Wybieraj też produkty pełnoziarniste – chleb, bułki, ryż, makaron. Ciemne suche półprodukty są znacznie zdrowsze i pomogą w walce z nadwagą.

Nie musisz wcale rezygnować z rzeczy, które jesz obecnie. Możesz je zmodyfikować, przygotowywać w nieco inny sposób, ale nie musisz z nich całkowicie rezygnować. Ważna jest jednak ilość spożywanych posiłków. Postaraj się nie objadać. Jeżeli zaczniesz jeść regularnie nie będzie też takiej potrzeby. Posiłki spożywane co 3 lub 4 godziny w zupełności wystarczą, a Ty nie będziesz czuć głodu, przez co nie będziesz zjadać więcej.

Aktywność fizyczna, a szczupła sylwetka

Ruch jest potrzebny każdemu, nie tylko w procesie odchudzania. Nasz organizm, kości, kręgosłup czy stawy potrzebują go, aby w zdrowiu służyć nam przez całe życie. Jeżeli nie jesteś fanem siłowni i klubów fitness znajdź swoją aktywność fizyczną jaką będziesz w stanie wykonywać każdego dnia. Może będzie to jazda na rowerze, basen, a może po prostu zwykły spacer z ukochanym psiakiem?

Tutaj również podobnie jak w przypadku posiłków ważna jest regularność. Jeżeli nasz organizm przyzwyczai się do ilości wykonanych dziennie kroków, w przypadku braku takiej aktywności odwdzięczy się wzrostem masy ciała, zaparciami czy wzdęciami.

Jeżeli masz do zrzucenia dużo kilogramów ćwiczenia są bardzo ważne nie tylko po to, aby wspomagać proces walki z otyłością, ale przede wszystkim aby ujędrnić skórę. Niestety ona sama z tym sobie nie poradzi i nie skurczy się. Ważąc dużo Twoja skóra jest rozciągnięta. Odchudzając się, spalasz tkankę tłuszczową i zaczyna się robić Ciebie mniej, skóra jednak pozostaje dokładnie taka sama i potrzebuje Twojej pomocy, aby się zmniejszać razem z Tobą. Jeżeli nie chcesz skorzystać z programów dostępnych w ośrodkach sportowych możesz ćwiczyć w domu z pomocą filmików na youtube. Czasem wystarczy kilka skłonów, brzuszków czy ćwiczeń rozciągających, aby po kilku tygodniach zobaczyć różnicę w swoim wyglądzie.

0 Comments

Leave a Comment