Największe atrakcje Torunia

Toruń to jeden z najpopularniejszych celów wycieczek i wypraw turystycznych. Miasto nie leży wprawdzie nad morzem czy w górach ale może poszczycić się licznymi atrakcjami: interesujące zabytki, niebanalna architektura, piękne widoki i klimatyczne uliczki – czego chcieć więcej? Warto jednak wspomnieć także o wspaniałych restauracjach, kawiarniach i pysznym jedzeniu. Liczący niemal 200 tysięcy mieszkańców Toruń to miasto pierników i jednego z największych polskich uczonych – Mikołaja Kopernika.

Żywe Muzeum Piernika

Jednym z najważniejszych symboli Torunia są oczywiście pierniki. Te miejscowe smakują podobno najlepiej w Polsce a może i na całym świecie. Nic więc dziwnego, że to właśnie w tym mieście powstało muzeum piernika. W tym miejscu mamy możliwość odbycia podróży w czasie i poznania bliżej wszystkich szczegółów produkcji tych pysznych słodkości. Obsługa Muzeum jest na bardzo wysokim poziomie zaś dla chętnych przygotowano warsztaty z dekoracji pierników.

Stare Miasto

Sercem wielu miejscowości jest właśnie rynek albo stare miasto. To w Toruniu jest niezwykle klimatyczne a jego atmosfera wręcz magiczna. Można spacerować zarówno po głównym rynku jak i wielu bocznych uliczkach. Klimat starego miasta szczególnie można odczuć po zmroku. Znajduje się tutaj wiele muzeów, restauracji i atrakcji turystycznych. Warto tutaj miło spędzić czas.

Pomnik Mikołaja Kopernika

Charakterystyczny pomnik to miejsce spotkań wielu torunian i prawdziwa wizytówka miasta. Pomnik został zaprojektowany w 1853 roku. Często odbywają się pod nim koncerty lub występy artystów ulicznych dlatego tutaj nikt nie będzie się nudził.

Dom Mikołaja Kopernika

Kolejną podróż w czasie odbędziemy zwiedzając Muzeum – Dom Mikołaja Kopernika. Znajdujące się tutaj ciekawe wystawy, ekspozycje i multimedialne prezentacje pomogą nam poszerzyć wiedzę o życiu i dziełach wybitnego astronoma ale również o codziennym funkcjonowaniu w czasach twórcy dzieła „O obrotach sfer niebieskich”. Organizowane są również wystawy czasowe i na pewno warto odwiedzić ten obiekt.

Ratusz

Zabytek prezentuje się pięknie, szczególnie w słoneczne dni. Charakteryzuje się niebanalną architekturą i obecnością wielu interesujących eksponatów. Największą atrakcją jest możliwość wejścia na wieżę ratuszową, z której rozpościera się wyjątkowy widok na Wisłę i panoramę miasta.

Krzywa Wieża

Krzywą Wieżę znajdziemy nie tylko w Pizie ale też w Toruniu. Jej poziom odchylenia to 1,4 m, budowla powstała w XIV wieku jako element  murów obronnych dawnego miasta. Można zobaczyć ją z zewnątrz ale też wejść do środka.

Dom Legend Toruńskich

Toruń to miasto z niezwykłą przeszłością i licznymi zabytkami, z którymi wiążą się interesujące legendy. Warto poznać je bliżej a umożliwi nam to Dom Legend Toruńskich. Goście uczestniczą tutaj w przedstawieniu i mogą wczuć się w bohaterów miejscowych legend. Opowieści są przedstawiane w sposób barwny i interesujący. Animatorzy za pomocą licznych rekwizytów starają się uatrakcyjnić wizytę wszystkich gości a ci bawią się znakomicie. Atrakcja dla turystów w każdym wieku, dobra szczególnie na rodzinne wycieczki.

Niewidzialny Dom

Niesamowitych przeżyć i doznań może nam dostarczyć wizyta w Niewidzialnym Domu. Uczestniczymy tam w swego rodzaju prezentacji ukazującej świat oczami osoby niewidomej, możemy bliżej poznać własne zmysły i ich pracę. Ciekawa lekcja i niezwykłe doświadczenie dla wszystkich którzy chcieliby poczuć i poznać świat wszystkimi zmysłami.

0 Comments

Leave a Comment