Jak spędzić ferie z dziećmi kiedy nie możesz nigdzie pojechać?

Pandemia wprowadziła nas nieco w stan nowej rzeczywistości, z którą muszą mierzyć się wszyscy, zarówno dorośli jak i dzieci. Wspólne ferie dla całej Polski z zamkniętymi ośrodkami rekreacyjnymi i niemożnością wyjechania poza rodzinną miejscowość stają się problematyczne nawet dla tych, dla których urlop w firmie nie będzie problemem. Prawda jest taka, że mamy do zorganizowania naszym pociechom niemalże cały miesiąc atrakcji w naszych przysłowiowych czterech kątach.

Czego byśmy nie wymyślili w domu, to nie będzie to rozrywka na miarę wypadu na narty, odwiedzenia ciepłych krajów, czy zabawa w Disneylandzie.

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie to obiekt, w którym odwiedzający doświadczają i poznają nowe zagadnienia. Ośrodek uczy logicznego myślenia, pozwala poznawać nowe, nieodkryte rzeczy dzięki eksperymentom, przez co nauka staje się przyjemnością i na długo zapada w głowach nawet tych najmłodszych. Fizyka, chemia czy kosmos – to nie są łatwe zagadnienia, szczególnie w szkolnej rzeczywistości, jednak w Koperniku, można zrozumieć wiele i nie ma pytań bez odpowiedzi.

Na stronie domowej Centrum znajdziesz mnóstwo ciekawych filmów oraz doświadczeń, które wykonasz samodzielnie w domu wspólnie z podopiecznymi. To będzie ciekawa zabawa, nauka i przyjemnie spędzony czas w którym wszyscy możecie aktywnie uczestniczyć.

Moje dzieci kreatywnie

Moje dzieci Kreatywnie to blog, który dostarczy Ci mnóstwa rozrywki w domowym zaciszu. Pomysłowość twórczyni tej przestrzeni internetowej jest nieoceniona, a Ty znajdziesz tam mnóstwo ciekawych zabaw i eksperymentów, które wykonasz wspólnie z dziećmi. Krystalizacja soli, malowanie i dekorowanie drzew z wykorzystaniem patyczków do uszu, ziemniaka czy liści, zabawy z kamieniami, nauka rysowania i wiele, wiele innych ciekawych pomysłów na spędzenie czasu z najmłodszymi.

Pieczenie pierników i wspólne urzędowanie w kuchni

Ferie, kiedy wszyscy jesteście w domu to idealny moment żeby zachęcić młodzież do spędzenia czasu w kuchni i pomocy w przygotowywaniu dań. Najlepsze będą pierniczki, które dzieci mogą później same udekorować. Nie szkodzi, że jest już po świętach. Wspólne wycinanie przeróżnych wzorów nie tylko tych foremkowych pobudzi wyobraźnię maluch i sprawi, że przyjemnie spędzicie czas, a może będzie to zabawa, która zachęci Twoją pociechę do częstszego przebywania w kuchni i gotowania?

Wspólne internetowe radości

W ciągu roku nie masz czasu, żeby zwolnić i się rozerwać. Dzieci siedzą przed ekranami komputerów, tabletów czy telefonów same szukając rozrywki i bodźców wywołujących zaciekawienie i radość. Może ferie to idealny czas, aby pograć wspólnie z dzieckiem? Platforma Roblox – darmowa i znana większości młodszych użytkowników to przestrzeń, w której każdy z Was znajdzie grę dla siebie i będzie się dobrze bawił. Nie umiesz grać i nie jesteś mistrzem obsługi urządzeń elektronicznych? Nie szkodzi, pozwól aby Twoja pociecha nauczyła się poruszania w ulubionych gierkach, wytłumaczyła Ci o co w nich chodzi, a nawet śmiała się z Twoich potyczek. Na pewno będzie miło i zabawnie.

Taneczne zajęcia na Youtube

Na Youtubie znajdziecie wiele kanałów z muzyką, tańcem i zajęciami ruchowymi dla dzieci. To idealna okazja, aby rozruszać mięśnie, zmęczyć nieco ciało, odświeżyć i pobudzić umysł. Nawet jeżeli dziecko nie jest chętne do wykonywania prezentowanych kroków, można po prostu poruszać się w takt muzyki, potańczyć według swojego układu, albo zwyczajnie się powygłupiać.

0 Comments

Leave a Comment