Rolki – jak wybrać odpowiedni model?

Każdy z nas chce być w dobrej formie i jak najdłużej zachować zdrowie. By to osiągnąć, szukamy dla siebie odpowiedniej aktywności fizycznej. Wcale nie musi ona być męcząca, abyśmy stracili dużo kalorii. Bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych są rolki. Jak wybrać idealne rolki dla siebie? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Zalety jazdy na rolkach

Aktywność fizyczna ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także na to, jak się czujemy. Dobre samopoczucie po ulubionej aktywności fizycznej, zawdzięczamy wydzielającym się endorfinom. Jazda na rolkach to nie tylko świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, ale także sposób na lepszą kondycję, wzmocnienie mięśni nóg i pośladków oraz wymodelowanie sylwetki. Warto zauważyć, że ta przyjemna forma aktywności fizycznej pozwala spalić nawet 700 kcal w godzinę. Jazda na rolkach nie obciąża stawów, poprawia koordynację ruchową, dotlenia organizm, a także może służyć jako środek transportu. Jest to świetne rozwiązanie bez względu na wiek.

Jak wybrać idealne rolki dla siebie i gdzie ich szukać?

Zanim kupimy odpowiednie rolki, musimy się zastanowić, do jakiej jazdy będziemy je wykorzystywać. Należy je dobrać do stylu jazdy oraz oczywiście do poziomu naszych umiejętności. W sklepach mamy dostępnych wiele rodzajów rolek. Najpopularniejszymi są rolki rekreacyjne, które są najczęściej wybierane przez dorosłych i nastolatków oraz regulowane, które są najlepszą opcją dla dzieci. Rolki rekreacyjne są najbardziej uniwersalne, pozwalają osiągnąć prędkość nawet do 20km/h. Najlepiej sprawdza się na podłożu specjalnie przeznaczonym do takiej formy aktywności lub na innym płaskim terenie. Natomiast rolki regulowane umożliwiają dostosowanie rolek do stopy, która jeszcze nie osiągnęła swojego ostatecznego rozmiaru. Dzięki temu nasze dzieci nie wyrosną z nich tak szybko. Jeśli szukasz rolek dla siebie, zwróć uwagę na odpowiedni rozmiar, rolki nie powinny być za ciasne ani zbyt duże. W za małych, oprócz odczuwalnego dyskomfortu, możesz nabawić się otarć i odcisków, w za dużych Twoje stopy nie będą stabilne, co prowadzi do kontuzji. Ważna jest także twardość kółek. Im twardsze tym będą wolniej ścierać, jednak będą mieć gorszą amortyzację. Jeśli nie wiesz, jakie będą idealne rolki dla Ciebie lub twoich bliskich, możesz poprosić o pomoc sprzedawcę w sklepie stacjonarnym. Dobrej jakości rolki znajdziesz także np. w sklepie boardhouse.pl.

Nie zapominaj o kasku

Gdy chcesz jeździć na rolkach, nie możesz zapominać o kasku oraz ochraniaczach na łokcie i kolana. Bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich jest najważniejsze. Podczas jazdy na rolkach, nieważne czy osiągasz duże prędkości, czy nie, jesteś narażony na kontuzje i otarcia. Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie i uniknąć niepotrzebnych przykrych niespodzianek, nigdy nie rezygnuj ani z ochraniaczy, ani tym bardziej z odpowiednio dobranego kasku. Zarówno rolki (dla dzieci i dorosłych), jak i wszystkie niezbędne akcesoria znajdziesz na stronie internetowej sklepu Boardhouse. Dzięki bogatemu asortymentowi w dobrej cenie każdy znajdzie coś dla siebie.

0 Comments

Leave a Comment