Pracujesz na home office? Zadbaj o aktywność fizyczną i trening.

W obecnych czasach wielu z nas pracuje z domu, co w dużym uproszczeniu oznacza, że siedzimy przed komputerem. Nie ruszamy się, a często jest tak, że zajęcia w ramach home office trwają o wiele dłużej niż w standardowym trybie kiedy chodzilibyśmy do pracy. Po pracy jesteś zmęczony, więc odkładając komputer i odchodząc od biurka siadamy w fotelu lub kładziemy się na kanapie. Jesteśmy zmęczeni nieustannym przebywaniem w domu, ale z drugiej strony brakuje nam sił na krótki spacer po parku.

Aktywność fizyczna w trakcie pracy w domu

W zależności od tego gdzie pracujesz i jakie oczekiwania względem Twoich działań służbowych stawia pracodawca, możesz pozwolić sobie na dłuższe lub krótsze przerwy. Bez względu na to ile one wynoszą, warto w trakcie pracy odejść od biurka, lub wstać z kanapy i chwile się poruszać. Kilka skłonów i skrętów, brzuszków, podskoków lub szybki taniec z instruktażem z youtuba sprawią, że oderwiesz się od wykonywanych czynności, oczyścisz umysł, odpocznie Twój wzrok i wzrośnie Twoja energia i efektywność. Ćwiczenia, które nie są zbyt absorbujące i męczące odciążą i zrelaksują Twoje mięśnie, a tym samym łatwiej będzie Ci wrócić do wykonywanych obowiązków firmowych.

Jeżeli jakikolwiek trening związany z ćwiczeniami zniechęca Cię już na starcie, to w domu zawsze znajdą się zajęcia, które musisz wykonać po pracy. Zamiatanie paprochów, umycie podłogi, posprzątanie kuwet po kotach albo wyczyszczenie wanny czy prysznica będą równie dobrym rozwiązaniem, a dzięki temu po pracy będziesz mieć więcej czasu dla siebie.

Trening po zakończonym dniu pracy

Bez względu na to, czy w trakcie pracy masz jakiś ruch czy nie, warto zadbać o jakikolwiek trening zaraz po jej zakończeniu. W czasach pandemii ciężko wybrać się na basen lub siłownię, ale możesz udać się na krótki spacer. Jesień i zima nie sprzyjają wypadom do parku w wieczornych godzinach, chyba że nie boisz się ciemności, ale idealnie sprawdzą się oświetlone ścieżki rowerowe. Dzięki temu nie tylko zadbasz o ruch, ale dotlenisz serce i mózg, który potrzebuje oddechu po ciężkim dniu w pracy.

Siedzenie w domu przez dłuższy czas nie sprzyja niczyjemu samopoczuciu, dlatego nawet spacer do pobliskiego marketu będzie rozrywką dla ciała i umysłu. Przewietrzysz się, rozruszasz, spotkasz innych ludzi, a przy okazji zapewnisz sobie chociaż minimum ruchu, za który Twój organizm na pewno Ci podziękuje.

0 Comments

Leave a Comment