Bali – wymarzony raj na ziemi

Soczysta zieleń, turkusowe wody Oceanu Indyjskiego i Morza Balijskiego, piaszczyste plaże i dzika przyroda, to nie tylko obrazy ze zdjęć. Taka właśnie jest Bali – zaskakująco piękna, niepowtarzalna, z jednej strony pełna atrakcji, z drugiej zaś niosąca ciszę, spokój i odprężenie.  Dla przeciwników mało aktywnego urlopowania się warto wspomnieć, że Bali to nie tylko plaża, leżaki i drinki z palemką. Chociaż wyspa jest mała, to nie brakuje na niej atrakcji i ciekawych, zapierających dech w piersiach miejsc. Bez względu na to jak lubisz spędzać czas wolny, na Bali będziesz mógł odpocząć pływając w ciepłych wodach oceanu, albo dać wycisk swoim mięśniom wspinając się na Pura Gunung Kawi.

Aktywnie na łonie natury

Podstawą na Bali są sporty wodne, ale nie tylko. Dla tych którzy lubią się dobrze bawić i aktywnie spędzać czas Bali oferuje spływy rzeczne, czyli tak zwany rafting, nurkowanie, wyprawę jeepami, surfing czy rejs katamaranem, czyli statkiem wodnym. Aby na dobre nie utknąć na plaży warto zwiedzić te kuszącą swoimi walorami wyspę, odwiedzając Pura Gunung Kawi, tarasy ryżowe, Taman Tirta Ganga czy gorące źródła w Air Panas Baujer. Na Bali można też na własne oczy zobaczyć, a nawet stanąć na szczycie wulkanów Agung, Batur czy Batukaru.

Bali i otaczające ją wyspy

Będąc na Bali, w zależności od tego jak długi jest nasz pobyt, warto też odwiedzić sąsiednie wysepki, które oddalone są od siebie w naprawdę niewielkich odległościach czasowych, a mają równie interesującą florę i faunę i moc atrakcji.

Na przykład na wyspie Flores możemy podziwiać Warany, czyli największe jaszczurki na świecie udając się do Parku Narodowego Komodo. Nasze oczy będą też rozpieszczać liczne wodospady, Wulkan Kelimutu, plaże z niebieskimi kamieniami lub czarnym pisakiem i kolorowe jeziora. Na wyspie Lombok przy dobrych warunkach pogodowych możemy pokusić się o wspinaczkę na wulkan Rinjani, znalezienie plaży z różowym piaskiem albo farmę pereł. Odwiedzając wyspę Jawa, możemy oddać się fotografowaniu licznych zabytków i ciekawych obiektów. Znajdziemy tutaj buddyjską świątynię Borobudur, kompleks świątynny Prambanan oraz wulkan Bromo i krater Ijen.

Warto pamiętać, że zarówno Bromo jak i Ijen to ciągle aktywne dary natury, więc próba ich zdobycia, może być skrajnie niebezpieczna. Lepiej oglądać je z bezpiecznej odległości ciesząc oko i jednocześnie dbając o swoje bezpieczeństwo.

0 Comments

Leave a Comment