Trening EMS – co to jest i kiedy warto z niego korzystać?

Z treningów EMS korzysta dzisiaj coraz więcej osób. Co warto wiedzieć na temat tej metody, która cieszy się tak dużym powodzeniem? Dla kogo przeznaczone są treningi elektrostymulacji mięśniowej? Z jakimi cenami trzeba się liczyć?

Czym jest trening elektrostymulacji mięśniowej – EMS?

EMS jest skrótem pochodzącym z języka angielskiego, a dokładnie od electrical muscle stimulation. Odnosi się on do rodzaju treningu wspomaganego przez elektrostymulację mięśni z użyciem dedykowanego urządzenia EMS.

Treningi tego typu są teraz chętnie wybierane przez osoby początkujące, które dopiero zaczynają ćwiczenia, ale także przez osoby zaawansowane, w tym również przez zawodowych sportowców.

Za popularnością treningów EMS przemawiają głównie:

 • wysoka efektywność – 20 minut treningu EMS odpowiada około 2 godzinom zwykłego ruchu
 • szerokie zastosowanie – mogą być one używane przez wiele osób, także w przypadku rehabilitacji
 • bezpieczeństwo – treningi są prowadzone z użyciem bezpiecznych urządzeń, które nie powodują powstania ryzyka skutków ubocznych
 • personalna pomoc – treningi EMS są prowadzone jako personalne, osobiste, co oznacza, że klient pracuje wtedy ze swoim trenerem, przekłada się do na jeszcze lepsze efekty
 • oszczędność czasu – EMS to najlepsza metoda treningowa przeznaczona dla osób, które nie mają dużo czasu na ćwiczenia

Treningi EMS – gdzie są dostępne?

Aktualnie treningi EMS dostępne są w wielu klubach sportowych, w tym także w studiach, które specjalizują się tylko w ich prowadzeniu.

Gdy chodzi o trening EMS Warszawa to jedno z wielu miast w Polsce, gdzie takie ćwiczenia są dostępne. Można także korzystać z nich w praktycznie wszystkich dużych miastach w kraju, a także w wielu mniejszych miejscowościach. Adresy klubów prowadzących treningi EMS można znaleźć w internecie.

Jak wygląda trening EMS?

Elektrostymulacja mięśni jest rodzajem treningu, który wymaga odpowiedniego przygotowania, a dokładnie konsultacji z trenerem personalnym.

Treningi EMS rozpoczynają się zatem od wykonania analizy składu ciała, wyliczenia BMI oraz od rozmowy ze swoim trenerem personalnym, aby na tej podstawie mógł on następnie wykonać indywidualny program treningowy.

Następnie osoba trenująca zakłada specjalny rodzaj stroju do tego typu ćwiczeń. Znajdują się w nim elektrody, które wytwarzają impulsy elektryczne pobudzające mięśnie. Strój jest połączony z urządzeniem w formie stacji, na którym znajduje się ekran. Trener personalny dobiera wtedy indywidualny typ treningu i uruchamia go, a osoba trenująca wykonuje ćwiczenia pokazywane na ekranie. W ich rytm urządzenie dostarcza wtedy impulsy elektryczne, co pozwala na aktywację mięśni do intensywnej pracy.

Całkowity czas trwania treningu EMS to 20 minut, jednak pozwala on wtedy na spalenie nawet do 1200 kcal, co jest odpowiednikiem nawet 2 godzin spędzonych na intensywnych ćwiczeniach na siłowni!

Za jedno jeden trening EMS należy zapłacić zwykle około 100 złotych.

Kiedy warto skorzystać z treningu EMS?

Treningi EMS mają bardzo szerokie przeznaczenie. Są one dedykowane dla osób, które chciałyby zadbać o swoje ciało i samopoczucie, lecz nie mają czasu na wizyty na siłowni lub ćwiczenia w klubie fitness. Mogą być też dodatkiem do innych treningów.

Za pomocą treningów EMS można:

 • zrzucić nadmiar kilogramów
 • poprawić siłę i masę mięśniową
 • zredukować dolegliwości ze strony układu ruchu – ból mięśni, kręgosłupa, stawów
 • poprawić wygląd skóry
 • zmniejszyć obrzęki
 • prowadzić rehabilitację

Z aktualną ofertą treningów EMS można zapoznać się już teraz online na stronach klubów sportowych, a następnie natychmiast zapisać się na ćwiczenia.

0 Comments

Leave a Comment