Finlandia – kraj świętego Mikołaja, farma reniferów i zorza polarna

Finlandia to kraj nie tylko bogaty w zabytki, które warto zwiedzić i poznać ich historię, ale także wiele przepięknych miejsc, krajobrazów i natury z jaka nie spotkamy się na co dzień w Polsce. Z uwagi na położenie i panujący w kraju klimat, znajdziemy tam mnóstwo atrakcji zarówno latem jak i zimą. Jeżeli wybieramy się w podróż z dziećmi warto odwiedzić Wioskę Świętego Mikołaja, co będzie nie małą atrakcją, dla każdej pociechy w każdym wieku.

Co warto zobaczyć w Finlandii?

Ciekawą budowlą z całą pewnością jest Kościół Temppeliaukio w Helsinkach. Pomimo tego, że jest to miejsce święte, wyglądem nie przypomina tradycyjnej chrześcijańskiej świątyni. Kościół został wyrzeźbiony w skale, wyglądem przypomina nieco latający spodek, a od środka robi ogromne wrażenie na turystach. Połączenie naturalnego granitu, drewna, metalu i szkła nadaje temu miejscu nowoczesności i bardzo wyjątkowego klimatu.

Kolejnym obiektem godnym zobaczenia jest Suomenlinna. Jeżeli lubisz wojenne klimaty, to z pewnością to miejsce spełni Twoje oczekiwania. Suomenlinna to twierdza, która w czasach wojny miała za zadanie chronić Helsinki przed natarciem wroga od strony morza. Dzisiaj, udostępniona turystom, pozwala przenieść się w czasie i zachwycać nie tylko pięknem i zielenią, ale także swoją historią. Obiekt jest ogromny i rozciąga się na kilka pobliskich wysepek, na których można także zobaczyć muzeum wojskowe i morską szkołę wojskową.

Dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie, na pewno spodoba się ośrodek narciarski Levi. Piękne, ośnieżone tereny, różnorodność stoków, wyciągi gondolowe czy stoki dla snowboardzistów, to idealna rozrywka dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy. Warto też zaznaczyć, że sezon narciarki w tym właśnie miejscu trwa od października do czerwca, więc nawet jeżeli w maju zapragniemy poczuć mroźne klimaty, możemy ze spokojem odwiedzić Levi bez obaw o nieudaną pogodę.

Poza wieloma obiektami i zabytkami, Finlandia zasługuje na ogromne uznanie pod względem parków, lasów i naturalnej, dzikiej przyrody. Malownicze wzniesienia, jeziora, wyspy, trasy rowerowe, trekkingowe i spacerowe, to idealna pożywka dla szukających spokoju i relaksu, a także dla fanów przyrody. Jeżeli podróżujecie z dziećmi nie możecie pominąć Wioski Świętego Mikołaja, która położona jest około 8 km od Rovaniemi w miejscowości Napapiiri. To właśnie tutaj co roku wszyscy wysyłamy listy z wymarzonymi prezentami i najskrytszymi marzeniami 😊. W Wiosce świętego Mikołaja nie brakuje atrakcji, dodatkowo można też zobaczyć renifery huskie, a okresie zimowym piękną zorzę polarną.

0 Comments

Leave a Comment