Zabytki największych miast w Polsce, które warto znać

Często pragniemy odwiedzać oddalone o tysiące kilometrów od Polski miasta i Państwa w poszukiwaniu zabytków historycznych, widoków napawających nas spokojem, chcemy odkrywać rzeczy, jakich niewielu osobom udało się zobaczyć, a prawda jest taka, że nie znamy swojego ojczystego kraju. Często decydujemy się na wyjazdy zagranice z uwagi na to, że podróżowanie po Polsce jest drogie. Poza tym w biurach podróży łatwiej wykupić zorganizowaną wycieczkę z wyżywieniem na Dominikanie niż zwiedzanie nieodkrytych jeszcze miejsc w Polsce.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Centrum Nauki Kopernik to instytucja kultury, której główną ideą jest odkrywanie, rozwijanie nauki, współpraca z naukowcami, doświadczanie i inspirowanie. W tym miejscu znajdziemy odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytania związane z fizyką, chemią, kosmosem, ziemią, czy wieloma innymi zagadnieniami.

Niesamowite jest podejście do nauki pracowników Kopernika – dzieci, otoczone przedmiotami poznają świat będąc w ruchu, co znacznie ułatwia im proces zapamiętywania, a przeprowadzane doświadczenia zapadają w pamięć i są zrozumiane o wiele lepiej niż zawarte w książkach, zawiłe formuły, których zazwyczaj uczymy się tylko po to, aby za chwilę o nich zapomnieć.

Centrum Nauki Kopernik musi zobaczyć każdy – bez względu na to, ile ma lat, jednak jeżeli nie masz możliwości udania się tam teraz bezpośrednio – szczególnie w czasach pandemii Koronawirusa – możesz odbyć wirtualny spacer, posłuchać ciekawych wywiadów, zdobyć nową wiedzę i poczuć się jak na najlepszej lekcji, na jakiej kiedykolwiek mógłbyś być. Na stronie internetowej Centrum nauki możesz również poeksperymentować w domu, bez nakładu środków z wykorzystaniem rzeczy, które są dookoła Ciebie. Wszystkie informacje i propozycje eksperymentów znajdziesz na bezpośredniej stronie Centrum Nauki Kopernik. 

Podziemia Rynku w Krakowie

Na pierwszy rzut oka rynek w Krakowie wita podróżujących Hejnałem z Kościoła Mariackiego, Sukiennicami pełnymi stoisk z pamiątkami, pięknymi kamieniczkami, fontanną i możliwością przejażdżki konną karocą. Pod ziemią tego klimatycznego miejsca toczy się drugie życie miasta, które możemy zobaczyć na własne oczy dzięki Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.  Zwiedzający idąc szlakiem średniowiecznego Krakowa mogą zobaczyć dawne wodociągi, Kramy Bolesławowe i Bogate, główne towary eksportowe Krakowa, bruki Sukiennic, makietę piętnastowiecznego miasta, cmentarzysko z XI wieku i wiele innych ciekawych atrakcji.

Hala Stulecia i Ogród japoński we Wrocławiu

Hala Stulecia i Ogród Japoński, to położony blisko siebie kompleks, otoczony malowniczym Parkiem Szczytnickim. Miasto potrafi zmęczyć nawet turystów. Zgiełk, korki i tłum bywają uciążliwe, dlatego warto odpocząć na łonie natury, wyciszyć się i zregenerować, aby mieć siłę na dalsze odkrywanie skarbów Wrocławia.

Hala Stulecia to obiekt z piękną fontanną, na którym wieczorami odbywają się pokazy wodno –świetlne. Warto je zobaczyć z na własne oczy i podziwiać wodę tańczącą w parze z kolorowymi, migotającymi barwnymi światłami. Latem najmłodsi mogą uciec od upału bawiąc się w małych, tryskających fontannach dla dzieci. Na obiekcie nie brakuje także lokali i stoisk z jedzeniem, przekąskami czy watą cukrową.

Ogród Japoński, to przepiękny teren pełen krzewów, drzew, mini wodospadów i potoków. Nie tylko zachwyci nas swoim pięknem, ale pozwoli się wyciszyć i odpocząć. Warto odwiedzać go kilka razy w roku, żeby obserwować jak zmienia się przyroda i poddaje się aurze każdej pory roku.

0 Comments

Leave a Comment