Zlewozmywak – obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni

Ciężko wyobrazić sobie kuchnie bez zlewozmywaka. Nawet jeżeli posiadamy w niej zmywarkę, to przed włożeniem do niej brudnych naczyń potrzebujemy przepłukać je pod bieżącą wodą. Zlew to część wyposażenia, z której zawsze skorzystamy. Bez względu na eksploatację tego pomieszczenia i częstotliwość wykorzystywania go zgodnie z przeznaczeniem, zawsze zajdzie potrzeba opłukania warzyw, rąk, czy odcedzenia wody z ugotowanych produktów.

Czym kierować się przy wyborze zlewozmywaka?

Jeżeli gotujemy mało, a w kuchni jesteśmy raczej rzadkim gościem, to mimo wszystko zlewozmywak powinien być wytrzymały i wykonany z dobrych jakościowo materiałów, które zapewnią nam jego użytkowanie przez lata. Dokonując wyboru pamiętajmy, że w kuchni nie trudno o wypadek. Słabej jakości zlew można łatwo odbarwić, zarysować i uszkodzić.

Najlepszym wyborem będą zlewozmywaki granitowe. Nie tylko ze względu na swoją masywność i bardzo wysoką jakość, ale także wygląd i funkcjonalność. Wiele z nich posiada możliwość podłączenia pralki i zmywarki. I o ile posiadanie w kuchni zmywarki jest czymś normalnym, to rzadziej spotyka się w nich pralki. Jest to jednak idealne rozwiązanie dla mieszkań w blokach, w których miejsca w łazienkach jest niewiele. Podłączenie pralki do zlewu kuchennego daje nam możliwość do zorganizowania swojego mieszkania w taki sposób, aby wygospodarować jak najwięcej przestrzeni w miejscach, gdzie jej brakuje.

Decydując się na zlewozmywaki granitowe dostajemy też szereg możliwości w dobraniu odpowiedniego modelu spełniającego nasze potrzeby. W ofercie znajdziemy zlewozmywaki podwieszane, nakładane na szafkę, jednokomorowe, dwukomorowe, półtorakomorowe, narożne, zlewozmywaki z ociekaczem lub bez. Duży wybór kolorów, różne rozmiary, długoletnia gwarancja i możliwość personalizacji dodatkowego wyposażenia zlewozmywaka sprawia, że ciężko przejść obok niego obojętnie.

Zlewozmywaki granitowe – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Poza samy zlewozmywakiem, ważne są również jego inne elementy. Przede wszystkim bateria kuchenna, która powinna być dość wysoka, aby dawała nam przestrzeń na swobodne opłukanie produktów spożywczych, lub umycie dużych naczyń, których nie możemy umieścić w zmywarce. Idealnym rozwiązaniem dla zlewozmywaka granitowego będzie bateria z wyciąganą wylewką, co nie tylko ułatwi nam gotowanie, ale także dbanie o czystość samego zlewozmywaka.

Pełnią szczęścia dla każdej Pani domu, która ceni sobie estetykę i dobry design, będzie możliwość zamontowania w zlewie dozownika na płyn do naczyń. Zlewozmywaki granitowe posiadają taką funkcjonalność, a co za tym idzie, nie musimy eksponować mało atrakcyjnych butelek z płynem na blacie. Stawiając na zlewozmywaki granitowe, możemy być pewni wytrzymałości, funkcjonalności i dobrej ceny, która idzie w parze z jakością.

0 Comments

Leave a Comment