Czy reprezentacja Polski gra na miarę swojego potencjału?

Wiadomo, że cieszy nas awans na mundial w Katarze, ale jednak ze stylu gry Polaków w ostatnich meczach nie możemy być zadowoleni. Drużyna Czesława Michniewicza gra praktycznie cały czas z kontry i w większości potkań niestety, ale przegrywamy walkę o piłkę w środku pola. Od la widać, że nie mamy zbyt wielu kreatywnych piłkarzy, którzy dobrze radzą sobie z piłką przy nodze. Mimo, że mamy bramkostrzelnych napastników to nie mają oni zbyt dużo okazji, aby pokazać swoje umiejętności strzeleckie. 

Brak kreatywnych środkowych pomocników w reprezentacji to spory nasz mankament

Większość naszych graczy w środku pola lepiej czuje się w odbiorze piłki niż w jej rozgrywaniu. W tej chwili Grzegorz Krychowiak maj już spore problemy, aby zagrać cały dobry mecz na wysokim poziomie. Nieraz zdarzają mu się takie straty, które mogą powodować stratę gola w konsekwencji jego błędu. Dość często gra obok Krychowiaka grał Mateusz Klich, który u Marcelo Bielsy pokazywał, że może brać grę na siebie, ale jednak w reprezentacji nie widzieliśmy praktycznie żadnego takiego występu. Dość defensywnym pomocnikiem jest także Krystian Bielik, ale on bardzo dużo czasu spędza na leczeniu urazu, prze co nie gra on zbyt wiele w klubie ani w kadrze. Duża szkoda, że zerwał więzadła krzyżowe Kuba Moder, ponieważ wydaje się, że on miałby pewne miejsc w podstawowej jedenastce. Czasami na pozycji środowego pomocnika gra Jacek Góralski, ale ten zawodnik jest bardziej znany z ostrych wślizgów, które w każdej chwili mogą zakończyć się czerwoną kartką aniżeli z tego, że rozgrywa on dobrze piłkę. Z atakiem pozycyjnym mamy często problem, gdy przestaje być widoczny Piotr Zieliński, który w kadrze bardzo często zawodzi nie uzyskując przy tym żadnych asyst oraz bramek. Jako bardziej ofensywny pomocnik gra także Sebastian Szymański, który potrafi wykonać dobre podanie do kolegów z ataku i na pewno umie dobrze wykonywać stałe fragmenty gry, co udowodnił w rozgrywkach klubowych. 

Spore braki wśród obrońców w reprezentacji Polski w piłce nożnej

Od kilku lat na środku obrony w naszej drużynie narodowej występują Kamil Glik i Jan Bednarek. Jednak trzeba pamiętać, że nie robią się oni młodsi, a Kamil Glik zaraz raczej będzie kończył swoją bogatą reprezentacyjną karierę. Obaj panowie przy tym mają dość spore problemy z wyprowadzaniem piłki, ale też są dość wolni, co powoduje, że mają oni spore problemy z dogonieniem szybkich rywali. Wiadomo nie od dziś, że naszą bolączką jest lewa obrona, gdzie najczęściej ostatnio występuję prawo nożny zawodnik Bartosz Bereszyński. Należy przyznać, że kiedy występował tam Arkadiusz Reca to serca kibiców biły zawsze mocniej, gdy drużyna przeciwna tamtędy prowadziła swoje akcje. Po rezygnacji Macieja Rybusa z gry w kadrze nie widać na horyzoncie nawet niezłego lewego obrońcy, który będzie grał na tej stronie w kadrze przez wiele lat. Możemy się tylko cieszyć, że nie ma wyrwy po zakończeniu kariery przez Łukasza Piszczka, ponieważ Matty Cash to gracz o uznanej klasie, który potrafi rozgrywać kapitalne mecze. 

Chciałbyś zacząć obstawiać spotkania? Najlepiej będzie, jeśli najpierw sprawdzisz: Typy bukmacherskie wszystko co musisz o nich wiedziec.

W Polsce można korzystać, tylko z firm bukmacherskich legalnie działających w naszym kraju tj. posiadających, wydane przez Ministerstwo Finansów, zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Uczestnictwo w nielegalnych zakładach sportowych powiązane jest z konsekwencjami narażenia się na wysokie kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

0 Comments

Leave a Comment