Krasnobród: moc atrakcji dla każdego

Kto w czasie wycieczki po Roztoczu odwiedzi Krasnobród, ten z pewnością nie będzie narzekał na nudę. To piękne miasto może się pochwalić dobrym zagospodarowaniem, malowniczą okolicą oraz licznymi zabytkami, dzięki którym każdy może tu spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?

Krasnobród i jego miejsce na mapie

Krasnobród może oczarować już samym swym położeniem. Bliskość Zamościa oraz Roztoczańskiego Parku Narodowego przyciąga, nie lada gratką jest też otaczający miasto park krajobrazowy, po terenie którego można wędrować do woli dzięki gęstej sieci szlaków turystycznych: pieszych oraz rowerowych. Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę w tej części Roztocza?

Co warto zobaczyć w Krasnobrodzie?

Krasnobród to przede wszystkim barokowy kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, który został ufundowany przez Marysieńkę Sobieską. Dziś jest to jeden z cenniejszych zabytków na terenie Roztocza, któremu bardzo chętnie poświęcają swój czas i pielgrzymi, i turyści zainteresowani historią. Nie lada gratką może się też okazać wizyta na terenie Muzeum Parafialnego oraz pobyt w Muzeum Wieńców Dożynkowych, które czekają tuż obok kościoła. Krasnobród przyciąga też piękną kalwarią oraz drewnianymi kaplicami: Kaplica na Wodzie oraz kaplicą Świętego Rocha. Robią one ogromne wrażenie na zwiedzających, a ich malownicze otoczenie może oczarować każdego z nas. Aleja Najświętszej Marii Panny, znana z okazałych kasztanowców, to kolejna ciekawostka, której w trakcie wycieczki po Krasnobrodzie warto się uważniej przyjrzeć. Warto też wybrać się na Chełmową Górę, z której zboczy w okresie zimowym bardzo chętnie korzystają miłośnicy jazdy na nartach. W Krasnobrodzie zachował się też ciekawy pałac Leszczyńskich, obecnie służący jako sanatorium, oraz cmentarz żydowski, na terenie którego można jeszcze ujrzeć sporo macew – cennych pamiątek po mieszkających tu przed II wojną światową Żydach. Warto też odwiedzić pobliski kamieniołom, nad którym wznosi się spora wieża widokowa. Z jej szczytu można podziwiać i Krasnobród, i jego najbliższą okolicę, a podziwiana stąd panorama może na każdym turyście zrobić ogromne wrażenie.

Kto znajdzie tanie noclegi na terenie Krasnobrodu, ten na nudę z pewnością nie będzie mógł narzekać. To miasto samo w sobie ma się czym pochwalić, a że jego najbliższa okolica urzeka licznymi rezerwatami przyrody i pięknymi zakątkami, można stąd urządzać wspaniałe wycieczki – zarówno piesze, jak i rowerowe.

0 Comments

Leave a Comment