Czy Raków Częstochowa zdobędzie mistrzostwo Polski w sezonie 22/23?

Drużyna Rakowa Częstochowa prowadzona przez trenera Marka Papszuna szturmem wbiła się na ekstraklasowe murawy. Szybkie przebrnięcie do Ekstraklasy pod wodzą cenionego szkoleniowca nie pozostawiło złudzeń. Raków bardzo szybko zadomowił się w czołówce najwyższej polskiej ligi piłkarskiej i kolejka w kolejkę notował dobre wyniki, co przekładało się na pozycję w tabeli i walkę o najwyższe miejsca podium. 

Raków Częstochowa w ubiegłym sezonie

W ubiegłym sezonie Raków Częstochowa do ostatniego spotkania bił się o pierwsze miejsce w tabeli z Lechem Poznań i Pogonią Szczecin. Chociaż musiał uznać wyższość Kolejorza w końcowej tabeli i zadowolić się drugim miejscem — wynik ten był z pewnością rewelacją. Prawdopodobnie z tego powodu Marek Papszun był na celowniku Legii Warszawa gotowej zaproponować mu znacznie większe pieniądze niż Raków. Trener Papszun wykazał się jednak przywiązaniem do stworzonego przez siebie — dobrze rokującego — projektu i pozostał na ławce trenerskiej częstochowskiej drużyny.

Tegoroczne europejskie puchary

Raków całkiem nieźle odnalazł się na europejskich boiskach, mimo absolutnego braku doświadczenia w tej materii. Na tle innych polskich drużyn — nie wliczając Lecha — najdłużej rozgrywał swoje mecze na arenach europejskich i tylko jeden mały krok oddzielił go od udziału w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Fakt faktem, drużyna Rakowa, jako młody pucharowicz — zaprezentowała się bardzo dobrze. Brak awansu tylko podsycił atmosferę w drużynie i z pewnością jest ona po pierwsze głodna sukcesu, a po drugie gotowa na więcej. Ciekawe, jak wyglądałby początek tego sezonu Rakowa w Ekstraklasie, gdyby nie stracili bramki pod koniec spotkania, deklasując swoje szanse na udział w fazie grupowej. Czy ilość spotkań w grupie byłaby zmorą dla Rakowa — podobnie jak dla Kolejorza z początku sezonu — i zamiast dobrego startu ujrzelibyśmy serię porażek?

Raków — mocna ofensywa, stalowa defensywa

Przyglądając się grze Rakowa Częstochowa, nie sposób nie zauważyć doskonałej organizacji gry defensywnej. Raków bardzo często gra „na 0 z tyłu”, co czyni defensywę klubu jedną z najlepszych — o ile nie najlepszą — na ligowym podwórku. Dobra organizacja gry przekłada się również na skuteczny atak pozycyjny, dzięki czemu Raków zdobywa dużo goli i punktuje w tabeli — znów czyhając na pozycję medalową na koniec sezonu. W tym miejscu pojawia się pytanie — czy na tle ligowej konkurencji, zwyżkowej formy Lecha Poznań, odradzającej się Legii Warszawa i prezentującej w tym sezonie wysoki poziom Wisły Płock — Raków sięgnie po mistrzostwo Polski w sezonie 2022/23?

Realne szanse na mistrza

Uwzględniając regularną grę Rakowa — a tej z pewnością brakuje ekstraklasowym drużynom w perspektywie całego sezonu — Raków jest zdecydowanie jednym z faworytów do zdobycia Mistrzostwa Polski. Na drodze staje jednak z pewnością Legia, Lech, Pogoń i Wisła — oczywiście ta z Płocka, bo krakowska walczy aktualnie o powrót do najwyższego poziomu rozgrywkowego w kraju — i tylko boisko jest w stanie zweryfikować, kto finalnie sięgnie po najwyższe krajowe trofeum.

Czytaj także: Kto jest faworytem do zwycięstwa w Ekstraklasie?

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

0 Comments

Leave a Comment