Te korzyści może zapewnić Ci polisa narciarska

Pobyt w górach to wspaniała okazja nie tylko do podziwiania zapierających dech widoków, ale także uprawiania różnego rodzaju sportów zimowych. Niestety nawet najlepiej przygotowani turyści, muszą się liczyć z możliwością wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji jak np. upadek na stoku czy zwichnięcie kostki. Co zrobić, by być spokojnym, że nie zostanie się bez pomocy? Wykupić dobrą polisę narciarską. Ile kosztuje polisa i jaką pomoc zapewnia? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Dlaczego warto kupić polisę narciarską?

Każda osoba wybierająca się w góry na narty, skrupulatnie pakuje potrzebne rzeczy takie jak ciepłe ubrania, wygodne obuwie i sprzęt narciarski. Jednak, by czuć się bezpiecznie, trzeba wyposażyć się także w polisę narciarską. Jest ona przydatna nie tylko w przypadku wyjazdów poza granice kraju, ale także na miejscu. Uprawianie sportów zimowych zawsze wiąże się ze zwiększonym ryzykiem upadku, skręceń oraz złamań. W dobie pandemii COVID 19 dochodzą także sytuacje związane z odwołaniem pobytu. Jeśli wybierzesz dobrą polisę nie będziesz się obawiać, że stracisz pieniądze lub zostaniesz bez pomocy w przypadku urazu. Możesz także rozszerzyć polisę o ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Jak wybrać polisę narciarską?

Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w tworzeniu coraz to ciekawszych produktów. Na rynku znajdziemy różne oferty, w bardzo zróżnicowanych cenach. Najtańsze kosztują już niewiele powyżej 3 zł za dzień. Nie zawsze łatwo jest się zdecydować. Co powinna zawierać dobra polisa?:

  • Pokrycie kosztów leczenia oraz ratownictwa;
  • Ochronę w ramach ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków (NNW);
  • Ochronę w ramach OC (odpowiedzialności w życiu prywatnym);
  • Ubezpieczenie bagażu i sprzętu narciarskiego.

Warto zwrócić uwagę czy polisa posiada rozszerzenie o uprawianie sportów zimowych (klasyfikowanych jako wysokiego ryzyka lub ekstremalne), a także posiada ochronę w problematycznych sytuacjach będących następstwem pandemii. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, skorzystaj z porównywarki cen ubezpieczeń na https://www.polisanarciarska.pl/.

Jak skorzystać z polisy narciarskiej w razie wypadku?

Gdy już wybierzesz najkorzystniejszą dla siebie ofertę i podpiszesz stosowne dokumenty oraz uiścisz opłatę, w wybranym przez siebie okresie ubezpieczeniowym, będziesz objęty pomocą. W razie sytuacji, którą obejmuje polisa, np. skręcenia kostki, w pierwszej kolejności należy skontaktować się z centrum alarmowym ubezpieczyciela. Następnie, doradca pokieruje Cię do najbliższej placówki medycznej współpracującej z towarzystwem, gdzie zostanie Ci udzielona pomoc. Jeśli nie jest to możliwe, należy zgłosić ten fakt w ciągu kilku dni. Wszystkie faktury i rachunki oraz dokumentacja medyczna są potrzebne do uzyskania odszkodowania, dlatego nie pozbywaj się ich. Polisa narciarska nie jest droga, a może zapewnić nam ogromną pomoc w wielu przypadkach. Jest to zdecydowanie element, o którym powinieneś zadbać, zanim wybierzesz się w góry.

0 Comments

Leave a Comment