Wakacyjne pamiątki – co kupić w prezencie najbliższym

Wakacyjne pamiątki to dla wielu przeżytek albo niepotrzebne trwonienie pieniędzy, nie mniej są wśród nas tacy, którzy chcą z wakacyjnego miejsca przywieźć jakiś drobiazg, który będzie im przypominał o tym, jak miło spędzili w danym miejscu czas. Zawsze zastanawiamy się co kupić, zazwyczaj wybieramy rzeczy, które po jakimś czasie lądują w szafie, albo co gorsza na śmietniku. Warto więc zastanowić się co i komu kupujemy, aby nasze pamiątki i wakacyjne upominki, nie tylko cieszyły, ale były przydatne.

Praktyczne i klasyczne pamiątki wakacyjne

Klasycznymi upominkami, które wykorzystamy w codziennym funkcjonowaniu mogą okazać się gadżety, które na pierwszy rzut oka są dość banalne. Zakładka do książki, brelok do kluczy, ręcznik, kubek czy koszulka to przedmioty, które z pewnością znajdą zastosowanie w codziennym życiu po powrocie z wakacji.

Problem w pamiątkach wakacyjnych jest nasze podejście, że na wybranym przez nas gadżecie musi być jasno powiedziane skąd dany przedmiot jest. Czyli jeżeli jesteśmy nad morzem czy w górach, to musimy kupić to morze, albo góry wraz z nazwą odwiedzonej miejscowości, a to nie do końca jest prawda. Miejscowości turystyczne niekiedy zachwycają wieloma przedmiotami, które ciężko nabyć w galerii handlowej. Czasem może to być fikuśna chusta, którą wykorzystamy w codziennej stylizacji, biżuteria wykonana z naturalnych produktów charakterystycznych dla danego regionu, naczynia np. Deska do krojenia), które będą przypominały nam o mile spędzonym czasie, a jednocześnie będą praktyczne i posłużą nam przez wiele lat.

Wspomnienia, to pamiątki które nigdy się nie zużyją

Planując urlop wybieramy miejsca, które w jakiś sposób nas ciekawią i przyciągają. Nie ważne czy są one w Polsce, czy poza granicami kraju, wybieramy a mapie punkty, które chcemy zobaczyć i zwiedzić. Czasem będzie to wypoczynek nad Morzem Bałtyckim w Międzyzdrojach, czasem zorza polarna w Laponii, a czasem wieżowce wyrastające nam przed nosem w Nowym Jorku. Żaden magnes, czy jakikolwiek inny przedmiot kupiony na miejscu nie odda nam tych emocji, które towarzyszą nam podczas urlopu.

Dlatego idealnym prezentem, zarówno dla nas samych jak i dla najbliższych, może być album ze zdjęciami z najciekawszych, najbardziej intrygujących, niespotykanych i najpiękniejszych miejsc jakie mogliśmy zobaczyć. To upominek, który nie tylko na te chwilę będzie cieszył nasze oko, ale z upływem czasu przywoła pozytywne emocje, a może nawet radosną łezkę w oku.

Innym rodzajem pamiątki mogą być nagrania wideo stworzone podczas wypoczynku, połączone w jeden lub kilka mini filmików, przeplatane zdjęciami. To co prawda wirtualny wymiar prezentu, ale zawsze dostępny pod ręką, który idealnie zobrazuje nam i przypomni jak świetnie się bawiliśmy. Nawet jeżeli nie masz odpowiednich umiejętności do stworzenia takiej produkcji w sieci znajdziesz mnóstwo darmowych programów i aplikacji, które prowadząc Cię krok po kroku pozwolą Ci stworzyć niepowtarzalny prezent i pamiątkę wakacyjną.

0 Comments

Leave a Comment