<strong>Usuwanie rozstępów – poznaj skuteczność zabiegów kosmetologicznych</strong>

Laserowe usuwanie rozstępów to najbardziej skuteczna metoda, aby zniwelować występujący problem estetyczny. Laser działa pobudzająco na skórę, aby produkować nowy kolagen i jednocześnie uzupełniać istniejące już ubytki. Dzięki niemu można zwalczyć rozstępy, szczególnie w przypadku posiadania głębszych i szerokich zmian skórnych. Jedną z kluczowych zalet lasera jest to, że można w precyzyjny sposób opracować dany obszar, w którym znajdują rozstępy.

Rozstępy – kiedy i u kogo się pojawiają?

Rozstępy pojawiają się z różnych powodów i wśród osób niezależnie od grupy wiekowej. Jedną z przyczyn jest szybkie przybieranie na wadze co szczególnie odnosi się do kobiet w ciąży i łączy się dodatkowo ze zmianami hormonalnymi. W okresie dojrzewania zmienia się sylwetka, więc to kolejny czynnik powstawania zmian skórnych. Budowanie masy mięśniowej także może przyczynić się do powstania rozstępów. Najczęściej występują one na brzuchu, udach, pośladkach, piersiach, a nawet ramionach.

Szacuje się, iż około 90% kobiet w ciąży posiada rozstępy. Najczęściej pojawiają się one w 6-7 miesiącu ciąży, dlatego że kobieta przybiera na wadze i rozciąga się jej skóra – zwiększa się nie tylko obwód brzucha, ale również rozrastają piersi. Z rozstępami zmagają się też nastolatkowie w trakcie intensywnego wzrostu, osoby z dużymi wahaniami wagi oraz osoby prowadzące aktywny tryb życia, jak np. sportowcy wśród których doszło do szybszego przyrostu masy mięśniowej.

Laserowe usuwanie rozstępów – kiedy się udać?

Laserowe usuwanie rozstępów jest szczególnie zalecane do wykonania, kiedy rozstępy są jeszcze świeże. Na zabieg warto wybrać się zatem już w najwcześniejszej fazie ich rozwoju, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań. Zabiegi na rozstępy nie są zalecane podczas:
• ciąży i okresu karmienia piersią,
• padaczki,
• choroby tkanki łącznej,
• skłonności do keloidów,
• aktywnej choroby nowotworowej,
• niewyrównanej cukrzycy,
• posiadanej świeżej opalenizny.

Warto zatem wszystko wcześniej dokładnie skonsultować ze specjalistą, chcąc np. wykonać laserowe usuwanie rozstępów w Gdańsku – cena zależy od wybranego zabiegu. Całkowita eliminacja zmian skórnych jest indywidualna kwestią. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, jak głębokie są rozstępy, czy są stare i jakie organizm posiada zdolności regeneracyjne.

Umów zabiegi na rozstępy w Gdańsk Clinica Cosmetologica.

Zabiegi na rozstępy – charakterystyka

Zabiegi na rozstępy są różne. Zaleca się, aby specjalista wybrał odpowiedni dla każdego pacjenta. Laser Palomar Emerge przyczynia się do tego, że jest możliwa likwidacja rozstępów, dzięki nieablacyjnemu urządzeniu. Mikro związki światła wnikają wewnątrz skóry aż na 1,5 cm głębokości. Ich zadaniem jest uszkodzenie skóry właściwej i naskórka. Głównym efektem jest regeneracja włókien skóry. Uszkodzone dotąd fragmenty są zastąpione nowymi. Zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów w odstępie 14-30 dni. Efekty wykonanego zabiegu można dostrzec niemal po miesiącu.

Laser Harmony XL Pro Clearlift to kolejna propozycja na usuwanie rozstępów. Skutkiem działania lasera są kontrolowane mikrouszkodzenia wewnątrz skóry, które pobudzają jej regenerację. Synteza włókien kolagenowych oraz elastynowych sprawia, że skóra staje się gęstsza i mocniejsza, a rozstępy są zmniejszone. Ten zabieg można przeprowadzać co 2 tygodnie, ale zadowalające efekty są dostrzegalne po wykonaniu serii 4 zabiegów.

Inne zabiegi na rozstępy to Dermapen/Mezopen. Wykorzystywane do zabiegu urządzenie pozwala na frakcyjne mikro nakłucia skóry, do której są dostarczane substancje odżywcze. Dermapen najlepiej wykonywać co 4-6 tygodni.

Usuwanie rozstępów jest możliwe dzięki mezoterapii igłowej. Podczas tego zabiegu substancje odżywcze są dopasowywane indywidualnie do głębokich warstw skóry poprzez cienką igłę. Składniki aktywne preparatu przyczyniają się do przebudowy skóry. Mezoterapię igłową można powtarzać co 4 tygodnie, a nawet co 3 miesiące.

Likwidacja rozstępów – jak przygotować się do zabiegu?

Likwidacja rozstępów nie wymaga specjalnego przygotowywania się wcześniej. Niezwykle istotne jest, aby poddawana skóra zabiegowi była odtłuszczona i czysta. Przed przeprowadzeniem zabiegu nie wolno jej jednak smarować jakimikolwiek kosmetykami. Miesiąc wcześniej można odstawić preparaty zawierające w swoim składzie retinol lub inne pochodne witaminy A. Warto pamiętać, aby nie stosować głębokich peelingów i nie opalać się.

Kosmetolog wykonuje usuwanie rozstępów – cena zależy od wybranego zabiegu i serii jego wykonania. Specjalista posiada odpowiednią wiedzę, którą wykorzystuje w trakcie wykonywanego zabiegu. Kosmetolog po przeprowadzeniu wywiadu indywidualnie dopasuje właściwą terapię.

Efekty zabiegów na rozstępy

Zabiegi na rozstępy przynoszą zadowalające efekty. Wszystko jednak zależy od stopnia zaawansowania zmian skórnych. Zadaniem specjalisty jest dopasowanie indywidualnego harmonogramu planowanych zabiegów. Laserowe usuwanie rozstępów to czynność, której efekty zwykle są dostrzegalne po przeprowadzeniu 4-6 zabiegów.

Usuwanie rozstępów metodą laserową jest w pełni bezpieczne i bezbolesne. Laser frakcyjny kieruje skoncentrowane wiązki światła wyłącznie na wskazane partie ciała, więc obejmuje on wyłącznie miejsca poddane zabiegowi. To urządzenie pobudza skórę do jej odnowy – zwiększonej produkcji kolagenu oraz elastyny.

Laserowe usuwanie rozstępów pozwoli na trwałe usunięcie zmian skórnych, ale trzeba pamiętać, że zawsze mogą powstać nowe. Zabiegi medycyny estetycznej są najlepsze na całkowicie dojrzałe już rozstępy. Całkowite ich eliminowanie stanowi niezwykle trudny proces. Najlepsze rezultaty można uzyskać w trakcie leczenie jeszcze świeżych rozstępów, czyli czerwonych.

Wykonaj zabiegi na rozstępy Gdańsk Clinica Cosmetologica.

Usuwanie rozstępów – jak później pielęgnować skórę?

Usuwanie rozstępów to niestety nie jest ostatni etap, w którym pacjent ma do czynienia ze zmianami skórnymi. W dalszej walce z nimi warto wiedzieć, jak pielęgnować skórę po wykonanych zabiegach, aby minimalizować ryzyko powstania nowych rozstępów. Bardzo ważna jest kontrola wagi i odpowiednie nawodnienie. Uwodniony kolagen staje się bardziej sprężysty. Warto stosować też masaże w miejscach, które są najbardziej narażone na rozstępy. Do tej czynności można wykorzystać specjalną i niedrogą szczotkę.

Podsumowanie

Zabiegi na rozstępy to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą odzyskać gładką i pozbawioną wszelkich niedoskonałości skórę. Są one dedykowane na różne partie ciała. Laserowe usuwanie rozstępów wykonują przede wszystkim kobiety po ciąży. Z tym problemem zmaga się znaczna część społeczeństwa. Warto zaufać specjalistom i wykonać bezbolesne zabiegi, które obecnie zyskują na coraz większej popularności.

FAQ

1. Czy laserowe usuwanie rozstępów posiada zalety?
Laserowe usuwanie rozstępów to skuteczne i bezbolesne zabiegi, które poprawiają wygląd. Redukują one widoczność rozstępów przez co wzrasta poczucie atrakcyjności wśród pacjentów.
2. Czy przeprowadzone zabiegi na rozstępy wymagają szczególnej rekonwalescencji?
Zabiegi na rozstępy pozwalają na powrót do codziennej aktywności niemal tuż po jego wykonaniu. Skóra może być tylko nieco zaczerwieniona i obrzęknięta. Przez miesiąc należy jedynie używać kosmetyków SPF5.
3. Jakie największe efekty daje laser na rozstępy?
Laser na rozstępy obejmując daną partię ciała, wzmacnia ją i czyni jędrniejszą. Wrzecionowe pasma stają się rozjaśnione, a także mniej widoczne.

0 Comments

Leave a Comment